Sport

Vijesti iz sporta

IAMCKL (20. KOLO): STUDENTI SLAVILI U NIKŠIĆU

20.04.2023 / 22:21

Sutjeska je večeras izgubila od SC Derbija 75:73 u 21. kolu Prve crnogorske košarkaške lige.

Ekipa je regularni dio sezone završila na prvom mjestu sa 17 pobjeda i tri poraza. Protivnik u baražu za plej-of je Podgorica, a prvi meč je naredne srijede (21) u Nikšiću, dok je revanš dva dana kasnije (19) u Podgorici.

Sutjeska je na startu povela 8:4 poslije poena Boškovića, a bilo je i 10:6 kada je pogodio Tomašević. Tada je SC Derbi vezao pet poena, preokrenuo i poveo 11:10.

U finišu prve četvrtine Sutjeska je napravila seriju 7:0, povela 22:20, ali su taj dio gosti okončali trojkom i vođstvom – 23:22.

U drugoj su se ekipe smjenjivale u vođstvu, nijedna nije imala više od četiri poena, a na odmor su gosti imali poen prednosti – 43:42.

Ni u trećoj četvrtini ekipe nisu uspjele da se odlijepe, a onda je u četvrtoj Sutjeska napravila seriju 12:0 i stigla do 70:58.

Uslijedila je reakcija gostujuće ekipe, koja je smanjivala zaostatak i prišla na 73:72. Potom Sutjeska nije realizovala napad, gosti su iz kontre pogodili za 75:73, da bi nakon toga naša ekipa imala još jedan napad, ali nije uspjela da dođe do poena.

Najefikasniji je bio Miloš Vujović sa 15 poena i pet skokova. Zdravko Bošković je imao 13 poena, Bogdan Bojić 10 poena i šest asistencija, a Miloš Popović 10 poena i šest skokova.

Dimitrije Mališić i Majkl Veders su imali po sedam poena, Mašan Vrbica pet poena, a Andrej Vulević, Džejkobi Ros i Vladimir Tomašević po dva poena.